Inventories
$4,270M
(0.07%↑ Y/Y)
Cash and equivalents
$1,194M
(-13.98%↓ Y/Y)
Accounts receivable, net
$940M
(5.15%↑ Y/Y)
Other current assets
$829M
(9.80%↑ Y/Y)
Total current
assets-Manufacturing Group
$7,233M
Other
assets-Manufacturing Group
$4,230M
(14.57%↑ Y/Y)
Property, plant and
equipment, less...
$2,503M
Goodwill-Manufacturing Group
$2,297M
(0.39%↑ Y/Y)
Finance receivables,
net-Finance Group
$610M
(4.81%↑ Y/Y)
Cash and
equivalents-Finance Group
$51M
(-34.62%↓ Y/Y)
Other assets-Finance
Group
$18M
(-5.26%↓ Y/Y)
Total assets
$16,942M
(3.22%↑ Y/Y)
Total liabilities and
shareholders equity
$16,942M
(3.22%↑ Y/Y)
Total liabilities
$9,667M
(1.94%↑ Y/Y)
Total shareholders
equity
$7,275M
(4.96%↑ Y/Y)
Treasury stock
$299M
(-38.22%↓ Y/Y)
Accumulated other
comprehensive loss
-$265M
(61.09%↑ Y/Y)
Retained earnings
$5,811M
(-4.09%↓ Y/Y)
Capital surplus
$2,005M
(-0.35%↓ Y/Y)
Common stock
$23M
(-8.00%↓ Y/Y)